בת/בר מצווה

מזל טוב !!! לבן/ת שלכם יש בר/ת מצווה, קהילת "ואהבת" תשמח ללוות אתכם/ן עד לטקס המרגש. בקהילת ואהבת – הטקס הוא שיוויוני, כל המשפחה יושבת ביחד, גם בנות יכולות לעלות לתורה, המשפחה מעורבות בבניית הטקס…

אז כל מה שנשאר זה לדעת מתי זורקים את הסוכריות? 🙂

בר/ בת המצווה הוא טקס מעבר משמעותי הן בחיי הנערים והנערות והן בחיי המשפחה כולה. החודשים הקודמים לטקס מהווים את הזמן המתאים להכנת כל בני המשפחה לקראת המעמד ואנו מציעים תהליך ייחודי וחוויה יהודית- ישראלית בלתי נשכחת לכל המשפחה!

שיאו של תהליך ההכנה הינו טקס העלייה לתורה בבית הכנסת.

הטקס אצלנו משלב בין סידור התפילה, זמר עברי, מוסיקה והגות עברית, נבנה בשיתוף המשפחה ומועבר באופן מונגש, שמח, מבואר ומאיר פנים.

סדנת אמהות ובנות

"לבת בגיל ההתבגרות יש שאיפה חזקה לקשר, לא רק עם חברות וחברים, אלא גם עם ההורים, ובמיוחד עם האם… דווקא בגיל זה הבת זקוקה מאד לאמה, ולאו דווקא כמודל להתמרד נגדו, אלא כמודל של תמיכה ועזרה."

(אריאלה פרידמן)

סדנה אמהות ובנות הינה סדנה של סדרת מפגשים של אמהות ובנות מצווה במסע משותף אל עולם הנשיות, היהדות, אל עצמן. הסדנה מתאימה לאמהות ובנות שיודעות כי בת המצווה מהווה נקודת ציון משמעותית להן ולמשפחתן והן ורוצות להפוך אותה לכזאת.

התוכנית כוללת 6 מפגשים עם מגוון פעילויות שונות לשיחה, יצירה, משחק ומפגש.

בואו להתנסות בחוויה של לימוד משותף, להכיר וליצור טקסים חדשים, לברר מה המסורת יכולה להעניק לנו בתקופה המיוחדת של ההתבגרות, לפנות לעצמכן זמן איכות יחד.

בואו למצוא את הדרך שלכן לבת מצווה משמעותית ומיוחדת.

את הסדנה ניתן לקיים במקביל לטקס המסורתי של עליה לתורה, או באופן עצמאי שאינו תלוי בציון בת המצווה בעלייה לתורה בבית הכנסת.

בת מצווה כיתתית

"הטקס היה מלא בתוכן ובערכים, מרומם נפש ומרגש עד דמעות. אני מאמינה, שגם אם הבנות עדיין לא קולטות את מלוא המשמעות של טקס זה, הן ייזכרו בו עוד שנים רבות בעתיד, ויהיה להן ודאי מה לספר לילדים שלהם על איך הן חגגו בת מצווה…."

(גליה גוט, אמא משתתפת בסדנה ובטקס קבוצתי)

שנת בת מצווה זו הזדמנות – הבחירה של האמהות והמשפחות לעצור, לחשוב באילו תכנים למלא את השנה הזו היא משמעותית. הבחירה לתת מקום ולשהות בשנה זו גם בהקשר התרבותי יהודי שלה אינה מובנת מאליה. לאורך השנים, התרבות שלנו השאירה את הנשים קצת מאחור בכל הנוגע לחוויה היהודית הטקסית בציבור. יש משהו בלעשות טקס בת מצווה ועלייה לתורה בבית כנסת, ביחד, עם האמהות והאבות שמקיפים באהבה, זוהי חוויה משמעותית.

אל תוותרו על השנה הזו למען הבנות שלכם.

דילוג לתוכן