מנהיגות

מנהיגות מקצועית

רינת צפניה שוורץ

הרבה של הקהילה הרפורמית בשוהם

רינת נשואה ללירון ואימא לאריאל בן העשר. ילידת ירושלים ומתגוררת בקיבוץ נען. בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה, תואר שני בייעוץ חינוכי ותואר שני נוסף בחינוך יהודי פלורליסטי מדרש ואגדה. התיזה בתואר השני הוקדשה לתגובותיהם של נשים לעקרות במדרש.

יועצת חינוכית בבית הספר תיכון מקצועי "הזמנות שניה" לבני נוער שנפלטו ממערכת החינוך. מנחת קבוצות תהליך ותוכן ובתי מדרש לאוכלוסיות מגוונות. 

רינת הינה הבת השביעית למשפחת צפניה, גדלה בבית בו כל אחד פנה לזרם יהודי אחר (שלושה אחים אורתודוקסים חלקם חרדים, אח רב, אח קונסרבטיבי ואח רפורמי).

התחנכה בתנועת הנוער של התנועה הרפורמית בישראל, ניהלה את תנועת הנוער הזו וכתבה תכניות רבות של חינוך יהודי בארץ ובחו"ל – בעבר הייתה חלק משותפות תל אביב לוס אנגל'ס וממייסדי ״עמיתי דילר״, חברה ב"נשות הכותל".

החזון שלי הינו ״יהדות בנעלי בית״

התפיסה שלי היא כי עלינו להחזיר לאנשים בישראל (גברים, נשים, בני נוער…) את תחושת ה"בעלות על הבית" על יהדותם, ולמוסס את תחושת ה"אורח" בביתם עצמם.

חשוב כי הישראלים החילונים אשר לאורך שנות המדינה הורגלו להניח לאחרים להיות אחראים על זהותם היהודית, יחדלו להתייחס אל היהדות כאל "מוזיאון", יחדלו לפחד  מה"קדושה", ושידעו כי ניתן לגעת, להרגיש וליצור בתוך ומתוך היהדות וכי זהו ביתם האמיתי ועל כן עליהם להלך בו בנוחות כהולך ב"נעלי בית".

ויותר מכך, עליהם להעניק תחושה זו לילדים שלנו. ליצור להם חוויות יהודיות משמעותיות שיוויוניות וערכיות. עלינו כיהודים לא להתרחק משורשינו ובכך להותיר לקיצוניים לדבר בשם היהדות, אלא דווקא להיפך – האחריות שלנו היא לבחור איזו יהדות אנחנו חיים.

אילנית עזריאל

רכזת קהילה

מנהיגות מתנדבת: ועד מנהל

מיכאל גילינסקי

יו"ר

יהודית דוהן ענבר

רונית גולן

חן יעקב

שרון בית הלחמי

שרון איכנבאום

לימור נקר וינסנט

רוני ענבר

דילוג לתוכן